خبرنگاران ابتلای یک کودک 10 ساله قمی به ویروس کرونا انگلیسی

به گزارش وبلاگ دوستان کردستان، قم - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تست کرونا جهش یافته انگلیسی یک کودک 10 ساله دانش آموز در قم تایید شد.

خبرنگاران ابتلای یک کودک 10 ساله قمی به ویروس کرونا انگلیسی

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ دوستان کردستان از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر، اعلام نمود: رهگیری ها و مراقبت های لازم توسط تیم های بهداشتی در حال اجرا است و از همشهریان عزیز تقاضامندیم با تمام توان در راستای رعایت دستورات بهداشتی، به خصوص برای بچه ها همکاری لازم را داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم هفتم اسفندماه جاری نیز گفت: تست کرونا 2 تَن در قم نشان داد که آنان به ویروس کرونای جهش یافته یا همان کرونای انگلیسی مبتلا شدند.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی کووید-19 می گردد و این ویروس 24 آذر 98 در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 9 دی 98 به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود. کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می نمایند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه ضروری است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده نمایند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده است. شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه نمایند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در رابطه با ویروس کرونا در خود و افراد خانواده، می توانند به مرکزهای جامع سلامت امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار 15 خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات رایگان دریافت نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ابتلای یک کودک 10 ساله قمی به ویروس کرونا انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتلای یک کودک 10 ساله قمی به ویروس کرونا انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید